Τα…χαμένα δόντια του Χατζηδιάκου στη μάχη με τον Μήτρογλου (video)

Tο γκολ με το οποίο ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος άνοιξε το σκορ στην εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Κρίσταλ Πάλας και ο «ελληνικός εμφύλιος» με απολογισμό δύο… χαμένα δόντια του Παντελή Χατζηδιάκου μετά από κόντρα με τον Κώστα Μήτρογλου στο ματς Αϊντχόφεν-Αλκμααρ, ήταν τα σημαντικότερα γεγονότα ελληνικού ενδιαφέροντος στα γήπεδα της Ευρώπης.

Η παρουσία των Ελλήνων ποδοσφαιριστών στα πρωταθλήματα του εξωτερικού, έχει ως εξής:

ΑΓΓΛΙΑ
Σωκράτης Παπασταθόπουλος (Αρσεναλ): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Κρίσταλ Πάλας. Στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής.

Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Άρσεναλ): Εκτός αποστολής.

Χοσέ Χολέμπας (Γουότφορντ): Εκτός αποστολής.

ΙΤΑΛΙΑ
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Εκτός αποστολής.

Ορέστης Καρνέζης (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την ΣΠΑΛ.