Τέταρτο γκολ για τον Γιακουμάκη στις ΗΠΑ

Σκοράρει και στις ΗΠΑ ο Γιακουμάκης! Ο Έλληνας στράικερ σκόραρε για τέταρτο διαδοχικό ματς ως βασικός σε αγώνα του ΜLS, έχοντας αυτή τη φορά ως… θύμα του την Τορόντο της οποίας τα δίχτυα χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να παραβιάσει με εξαιρετική κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ της εστία του Τορόντο.

O 28χρονος διεθνής φορ έγινε μόλις ο έβδομος παίκτης στην ιστορία της διοργάνωσης που σκοράρει και στα τέσσερα πρώτα παιχνίδια που αγωνίζεται ως βασικός με την ομάδα του και ο δεύτερος την φετινή σεζόν, μετά τον Αμίνε Μπασί των Χιούστον Ντάιναμο.

Ωστόσο το γκολ του Γιακουμάκη δεν συνοδεύτηκε από νίκη για την Aτλάντα Γιουνάιτεντ αφού to Τορόντο ισοφάρισε στο 43′ με τον Τσολ να κάνει το 2-1 και τον Σερβάνια στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 2-2!