«Τετράσφαιρος» και πρώτος ο ΟΦΗ

Στον ΟΦΗ δεν αρκεί η άνοδος, θέλει και την πρωτιά και το δείχνει. Σε μια ακόμα αναμέτρηση στο «Γεντί Κουλέ», τη σημερινή (5/5) στο πλαίσιο της 30ής αγωνιστικής στη Football League, χάρισε γκολ και θέαμα στους φίλους του. Οι «μελανόλευκοι» επικράτησαν του Απόλλωνα Λάρισας με 4-0 και διατηρούνται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στους γηπεδούχους, μόνο για 45 λεπτά. Το εναρκτήριο λάκτισμα για το δεύτερο ημίχρονο, σήμανε ταυτόχρονα και την έφοδο του ΟΦΗ στη νίκη. Με πρωταγωνιστές τους Πατρίκ Βουό και ο Δημήτρη Μάνο που σκόραραν από δύο φορές -47′, 64′ και 50′, 84′ αντίστοιχα- και διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα.