Θέλει δουλειά

Την ήττα 0-2 από την Ανόρθωση γνώρισε ο Παναθηναϊκός στη δεύτερη φιλική του αναμέτρηση επί ολλανδικού εδάφους. Οι «πράσινοι» έδειξαν κάποια καλά στοιχεία στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο δέχθηκαν αρκετές φάσεις από τους Κύπριους, οι οποίοι έφτασαν δίκαια στη νίκη.

Το πρώτο μέρος έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα, όμως με την έναρξη του δεύτερου και συγκεκριμένα στο 49′, η «Κυρία» κέρδισε πέναλτι το οποίο αξιοποίησε ο Άντιτς γράφοντας το 1-0. Στο 75′ ο Θεοδώρου που είχε μπει μόλις λίγα δευτερόλεπτα πριν, με εξαιρετικό αριστερό σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Βέβαια, στο «τριφύλλι» δεν μένουν στο αποτέλεσμα, αφού γνωρίζουν ότι έχουν να ανέβουν «βουνό» προκειμένου να είναι έτοιμοι στην έναρξη της αγωνιστικής περιόδου. Το ότι κορυφαίος για την ελληνική ομάδα ήταν ο τερματοφύλακας της, Ορέστης Καρνέζης, τα λέει όλα. Εξάλλου, όπως διαμηνύουν από την ΠΑΕ, θα γίνουν ακόμη πέντε μεταγραφές ποδοσφαιριστών, οπότε η ομάδα που παρατάχθηκε απέναντι στην Ανόρθωση θα είναι πολύ αλλαγμένη στις επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας.

Η αρχική ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Καρνέζης, Αναστασόπουλος, Αράαμπ, Ρισβάνης, Χουχούμης, Λαγός, Ζέκα, Σταματάκης, Μουζακίτης, Γιαννιτσάνης, Μπαϊράμι

Η ενδεκάδα της Ανόρθωσης: Βαλβέρντ, Παβίσεβιτς, Αλέξα, Μαραγκός, Οκκάς, Γκριγκαλασβίλη, Γκαλαμάς. Οχαγιόν, Φοφανά, Λαίφης, Άντιτς

Στο δεύτερο ημίχρονο για τους «πράσινους» αγωνίστηκαν και οι: Μέντες, Σπυρόπουλος, Δώνης, Ντίνας, Κουσίδης και Αναγνωστόπουλος (στη θέση του Καρνέζη).