Θύελλα στο γήπεδο, εμφύλιος στην εξέδρα (video)

H μεγάλη (σε έκταση, αλλά και σημασία) νίκη της Λάρισας επί του Πανιωνίου με 4-2 έδωσε βαθιά βαθμολογική ανάσα στους Θεσσαλούς, αλλά σημαδεύτηκε από την πεζοδρομιακή αντιπαράθεση μιας μερίδας οπαδ΄ων των γηπεδούχων με τον Αλέξη Κούγια.

Οι γηπεδούχοι πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης με τα γκολ των Νούνιτς (14′, 64′), Μιλοσάβλιεβιτς (53′) και Μπαργκάν (58′), ενώ ο Πανιώνιος είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 18ο λεπτό με τον Μασούρα και ο Ντουρμισάι διαμόρφωσε το τελικό σκορ στις καθυστερήσεις.Η θεσσαλική ομάδα, πραγματοποιώντας την καλύτερη φετινή εμφάνιση της, νίκησε δίκαια την ομάδα της Νέας Σμύρνης, η οποία από το 38ο λεπτό αγωνίστηκε με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Τσιλούλη.

Ο διαιτητής της αναμέτρησης, Γιάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) έδειξε την κίτρινη κάρτα στους Ζίζιτς, – Κούρντι, Πίρις, Κούρντι.
ΑΕΛ (Φέστα): Κρίστινσον, Καρανίκας, Γκοϊκοβιτς, Ζίζιτς, Χούμπτσεφ, Μιλοσάβλιεβιτς, Φατιόν (68′ Πίτι), Μπαργκάν (82′ Σαχίτι), Κόεφ (22′ λ.τ. Ακόστα), Ντέλετιτς και Νούνιτς.
Πανιώνιος (Ανιγκό): Κότνικ, Κούρντι, Ντομίνγκεζ, Μπανανά, Κότσιτς, Κεϊτά, Πίρις, Μασούρας, Οικονομίδης (67′ Σαραμαντάς), Τσιλούλης και Ντουρμισάι.