Τι έχεις Giannis; Τι είχα πάντα… (video)

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να παίζει μόλις 27 λεπρά και εξαιρετική άμυνα και με ένα επί μέρους 2-22 στην τέταρτη περίοδο οι Μπακς πέρασαν από το Ορλάντο (121-99) και πλησίασαν στην κορυφή της Ανατολής.

Ο «Greek Freak» έπαιξε για 27 λεπτά, έχοντας 22 πόντους (8/16 σουτ), 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 μπλοκ και 1 κλέψιμο. Πλέον το Μιλγουόκι βρίσκεται στο 7-4, πλησιάζοντας περισσότερο την κορυφή της Ανατολικής Περιφέρειας και έφτασε τις 2 νίκες σε 5 ματς μακριά από την έδρα του.

Επίσης για τους Μπακς εξαιρετικοί ήταν οι Μίντλετον και Πόρτις, οι οποίοι πέτυχαν από 20 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 2 πόντους (1/2 δίποντα), 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ σε 10 λεπτά συμμετοχής.

Για τους Μάτζικ ξεχώρισαν ο Βούτσεβιτς με 28 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Γκόρντον είχε 21 και 8 ασίστ.