Την πάτησε η Λίβερπουλ 2-2 με την Σριούσμπερι

Η Λίβερπουλ προηγήθηκε με 2-0, θεώρησε ότι καθάρισε την πρόκριση στον 5ο γύρο του FA Cup, αλλά στο τέλος τα βρήκε σκούρα με τη Σριούσμπερι που με πρωταγωνιστή τον Κάμινγκς πήρε την ισοπαλία 2-2 και έστειλε τη σειρά στο «Άνφιλντ».

Η Σριούσμπερι που βρίσκεται δύο κατηγορίες κάτω από τους «κόκκινους», βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο τέρματα, αλλά με πρωταγωνιστή τον Κάμινγκς που πέρασε αλλαγή στο ματς, ύψωσε ανάστημα και πήρε ένα ιστορικό αποτέλεσμα που πανηγυρίστηκε από τους οπαδούς στο τέλος σαν… τίτλος. Βέβαια, η ομάδα του Κλοπ παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές, αλλά δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση δικαιολογία για το αποτέλεσμα και ενώ ήταν μπροστά με 2-0.

Ο Τζόουνς στο 15ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους «κόκκινους», που πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων μετά από τραγικό λάθος και αυτογκόλ του Λοβ. Ωστόσο ο Κάμινγκς που πέρασε στο ματς στο 60’ πήρε το όπλο του. Αρχικά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μείωσε σε 2-1 στο 65’ ενώ δέκα λεπτά αργότερα εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Λόβρεν και με πλασέ νίκησε τον Άντριαν για το τελικό 2-2.