Το παρελθόν του Μιλιβόγεβιτς με τον διαιτητή του Ολυμπιακός-Ντιναμό Κιέβου (video)

Ο Άγγλος Κρεγκ Πόουσον, θα διευθύνει το παιχνίδι της Πέμπτης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την Ντιναμό Κιέβου, για τους 32 του Europa League.

Ο 39χρονος ρέφερι έπαιξε το περασμένο Σάββατο τον αγώνα της Premier League μεταξύ της Κρύσταλ Πάλας και της Γουεστ Χαμ που έληξε  1-1 και καταλόγισε ένα συζητήσιμο πέναλτι με το οποίο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν (στο 27ο λεπτό) το σκορ με το Νόμπλε.

Παρά τις έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους προς το πρόσωπο του διαιτητή στο ημίχρονο της αναμέτρησης, ο Λούκα Μιλιβόγεβιτς πήρε το μέρος του. «Για μένα ήταν καθαρό πέναλτι» δήλωσε ο πρώην άσος του Ολυμπιακού για την φάση