Τορόντο Ράπτορς-Μιλγουόκι Μπακς 118-112 (videos)

Ο Λέοναρντ έκανε πάλι πράματα και θάματα κι έβαλε 36 πόντους, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν ήταν σε καλή βραδιά παρά τα 23 ριμπ. (12π, 7 ασίστ) και οι Ράπτορς νίκησαν δίκαια στη 2η παράταση τους Μπακς 118-112 μειώνοντας σε 2-1.

Ο ηγέτης των «Δεινοσαύρων» είχε άξιους συμπαραστάτες σε αυτό το ματς και οι Ράπτορς βρήκαν πολλές λύσεις. Την ίδια ώρα επιτήρησαν σωστά τον Έλληνα σούπερ σταρ, ο οποίος μάλιστα αποβλήθηκε στο πρώτο λεπτό του δεύτερου έξτρα πενταλέπτου με 6ο φάουλ. Ο Λέοναρντ τελείωσε με 36 πόντους, 9 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 52 λεπτά συμμετοχής, με τους Πασκάλ Σιάκαμ (25 π., 11 ρ.) και Μαρκ Γκασόλ (16 π., 12 ρ., 7 ασ.) να τον ακολουθούν. Για τα «Ελάφια» δεν έφτανε η προσπάθεια των Τζορτζ Χιλ (24 π., 7 ρ.) και Μάλκολμ Μπρόγκντον (20 π., 5 ρ.).