Τρόμος στο Περιστέρι από την αλητεία των γηπέδων

Η αλητεία των γηπέδων χτύπησε στο Περιστέρι και οδήγησε σε προσωρινή διακοπή την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό!

Στο 10ο λεπτό, οργανωμένοι οπαδοί του Ατρόμητου εντόπισαν περίπου 20-30 φίλους του Παναθηναϊκού, που βρίσκονται -μεμονωμένα- σε μία γωνία του γηπέδου και διασχίζοντας το ταρτάν, τους επιτέθηκαν!

Ένας οπαδός των γηπεδούχων, μάλιστα, σημάδεψε και έριξε και 2-3 δολοφονικές φωτοβολίδες μέσα στην κερκίδα! Τα επεισόδια πήραν μεγάλη έκταση, με καρέκλες και άλλα αντικείμενα να εκτοξεύονται προς πάσα κατεύθυνση, ενώ ακολούθησαν συμπλοκές και με την αστυνομία.

Ο διαιτητής Ευαγγέλου, βλέποντας όσα τραγικά συνέβαιναν, διέκοψε το παιχνίδι, και έστειλε τους παίκτες στα αποδυτήρια, στο 13ο λεπτό! Η κατάσταση εκτονώθηκε, τελικά, και μετά από 28 λεπτά, το ματς συνεχίστηκε…