Τσάμπιονσιπ: Στη μάχη της ανόδου η Νότιγχαμ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η πρώτη χρονικά αναμέτρηση για τα playoffs της Championship, καθώς Λούτον και Χάντερσφιλντ έμειναν στο 1-1 στην έδρα της πρώτης.

Τα «τεριέ» πήραν το προβάδισμα με κοντινό σουτ του Σινάνι στο 12ο λεπτό, ωστόσο με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ήρθε η ισοφάριση από τον Μπράντλεϊ.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή στο υπόλοιπο της αναμέτρησης αλλά απέτυχαν να τη μετουσιώσουν σε γκολ, με αποτέλεσμα να… βολευτούν με την ισοπαλία στο “Kenilworth Road”.

Έτσι, όλα θα κριθούν στη ρεβάνς της 16ης Μαΐου, με τον κανονισμό του εκτός έδρας γκολ να μην βρίσκεται σε ισχύ – συνεπώς σε οποιαδήποτε ισοπαλία θα έχουμε παράταση.

Ο δεύτερος ημιτελικός ανάμεσα σε Σέφιλντ Γιουνάιτεντ και Νότιγχαμ Φόρεστ θα διεξαχθεί το Σάββατο (14/05) στις 17:00.