«Βαριά» ήττα του Ολυμπιακού από την Μπάγερν

Η Κ19 των Βαυαρών επιβλήθηκε με 6-0 των «ερυθρόλευκων», για την 4η αγωνιστική του Youth League

Μόνο 43 λεπτά άντεξε σήμερα (6/11) η ομάδα Κ19 του Ολυμπιακού απέναντι στην Μπάγερν, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική του Youth League. Από το λεπτό αυτό, που «άνοιξε» το σκορ, και μετά ακολούθησε μια «καταιγίδα» από γκολ.

Με τη γηπεδούχο, τελικά, να επικρατεί με 6-0 (43′ Τίλμαν, 47′ πεν., 71′ πεν.  Μέιερ, 77′, 78′ Γιόχανσον, 83′ Τίλμαν). Να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν από το 47′ με 10 παίκτες, λόγω αποβολής (απευθείας με κόκκινη κάρτα) του Μπέλιτς.

ΜΠΑΓΕΡΝ (Ντάνι Σβαρτς): Σνέλερ, Βάιντνερ, Ντανίλιουτς, Αρεϊ-Μπι, Κελ (82′ Μιχαίλεβιτς), Τίλμαν (82′ Χάλμπιχ), Στίλερ, Ράιν (46′ Γιόχανσον), Γκίντερ (62′ Κούνι), Μπουτ (46′ Μοσάντι), Μέιερ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αντώνης Νικοπολίδης): Τζολάκης, Ντουμάνης, Μπέλιτς, Γκοτζαμανίδης, Μαρτίνης (79′ Κατσαβάκης), Νεοφυτίδης, Νικόλης (46′ Κεραμίδας), Μποσκούδης, Φέκκας, Τσέλιος (65′ Αρσενίδης), Βοΐλης (79′ Μπουλάρι).