Volley League: Περίπατο ο Ολυμπιακός, με ζόρι ο Παναθηναϊκός

Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ την Ελπίδα στους Αμπελοκήπους και χωρίς κάποια αλλαγή στη σύνθεση του πήρε τη νίκη σε 63 λεπτά. Η Ελπίδα ακολούθησε τους πρωταθλητές στο σκορ και κέρδισε τις εντυπώσεις αλλά όχι και κάποιο σετ που θα την έβαζε στον αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός παραλίγο να μπει σε μεγάλες περιπέτειες απέναντι στον Παμβοχαϊκό στο Βραχάτι. Οι πράσινοι προηγήθηκαν 2-0 σετ αλλά στη συνέχεια ο Παμβοχαϊκός λίγο έλλειψε να οδηγήσει τον αγώνα στο τάι μπρέικ. Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου πήρε το τρίποντο και κρατήθηκε σε απόσταση αναπνοής από τον Ολυμπιακό.