Ξέφυγε ο Καρντόσο με χειρονομίες στον Φερέιρα

Δυο παλιοί γνωστοί του ελληνικού ποδοσφαίρου αρπάχτηκαν για τα καλά στην Πορτογαλία.

Η ισοφάριση της Ρίο Άβε κόντρα την Μποαβίστα λίγα δευτερόλεπτα πριν την λήξη της μεταξύ τους αναμέτρησης, αποτέλεσε αφορμή για μια άκρως προκλητική συμπεριφορά του Μιγκέλ Καρντόσο που πριν από λίγο καιρό ήταν προπονητής στην ΑΕΚ.

Με το σκορ στο 3-2 υπέρ της Μποαβίστα λοιπόν, ο Φάμπιο Κοεντράο έκανε το 3-3 στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καρντόσο να πανηγυρίζει έξαλλα και να υψώνει μάλιστα δύο δάχτυλα των χεριών του προς τον αντίπαλο πάγκο.

Ποιος καθόταν εκεί;

Ο γνωστός  από το πέρασμα του από την Ελλάδα και τον Παναθηναϊκό, Ζεσουάλδο Φερέιρα, που είναι προπονητής των γηπεδούχων.