Ξέφυγε στο +12 η Σέλτικ με ανατροπή 3-1 την Κιλμάρνοκ

Μια ακόμα νίκη προσέθεσε στον απολογισμό της η Σέλτικ, που επιβλήθηκε 3-1 της Κιλμάρνοκ στην 28η αγωνιστική του σκοτσέζικου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο έκτο μόλις λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, όμως οι Κέλτες απάντησαν αμέσως και πήραν τα ηνία του σκορ με γκολ στο 28’ και στο 33’, ενώ στο 62΄ διαμόρφωσαν το τελικό 3-1.

Με το τρίποντο η Σέλτικ ξέφυγε στο +12 από την Ρέιντζερς, η οποία έμεινε στο 2-2 στην έδρα της Σεντ Τζόνστον. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 8‘ με τον Χέντρι, όμως η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ το γύρισε στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ των Κάμπερι και Αριμπό.

Η Τζόνστον, όμως, την σταμάτησε ξανά, με τον Μέι να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στο 80 για το τελικό 2-2.