Ξεμούδιασε με πεντάρα επί της Λαμίας η ΑΕΚ

Με πρωταγωνιστές τους Αϊντάρεβιτς, Γιακουμάκη η ΑΕΚ επικράτησε 5-0 της Λαμίας σε φιλικό παιχνίδι το βράδυ της Παρασκευής (16/3) στο ΟΑΚΑ.

Ο Κοσοβάρος εξτρέμ άνοιξε το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό και τη… σκυτάλη πήρε στη συνέχεια ο Γιακουμάκης που ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0 με δύο προσωπικά γκολ στο 29’ και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Ο Μανόλο Χιμένεθ άλλαξε όλη την ενδεκάδα της Ένωσης στο ημίχρονο αλλά και στο δεύτερο μέρος οι «κιτρινόμαυροι» ήταν εκείνοι που είχαν περισσότερη διάθεση, σημειώνοντας δύο ακόμα τέρματα.

Στο 89’ ο Χριστοδουλόπουλος έγραψε το 4-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ενώ στις καθυστερήσεις ο νεαρός Μελικιώτης διαμόρφωσε το τελικό 5-0.