Ξέσπασε στον Αιγινιακό 3-0 ο Πλατανιάς

Επέστρεψε στις νίκες ο Πλατανιάς που ξέσπασε στον Αιγινιακό 3-0 στη 12η αγωνιστική της Football League.

Οι Χανιώτες πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο όταν πέτυχαν και τα τρία τέρματα της αναμέτρησης και πήραν το τρίποντο που τους κρατάει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Με αυτόν τον τρόπο μετέτρεψαν σε κακή παρένθεση την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Κέρκυρα και την πλησίασαν στον ένα βαθμό, όπως και τον Απόλλωνα Λάρισας που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Το σκορ άνοιξε στο 66’ ο Τσαμούρης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Ποζατζίδη, δύο λεπτά, μάλιστα, μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή.

Με σουτ του Μπιανκόνι -επίσης λίγα λεπτά μετά την είσοδό του στο γήπεδο ως αλλαγή- ο Πλατναιάς έκανε το 2-0 στο 77’, ενώ ο Καραγκούνης στο 90’ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Πουρζιτίδης, Καραγκούνης, Παπανικολάου (63′ Στ. Ποζατζίδης), Μάικιτς, Μπιανκόνι, Νίλι (90’+1′ Χ. Ποζατζίδης), Λάζιτς (75′ Τσακμάκης).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Σ. Τοπαλίδης (74′ Γιαλαμούδης), Πετρούσης, Ζήσης (81′ Στάνιτς), Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόφσκι, Πιαστόπουλος, Κούστα (63′ Τσολακίδης), Παπαδόπουλος.