Xωρίς αντίπαλο για την Super League ο Ιωνικός

Καλύτερος σαν ομάδα ο Ιωνικός και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να γυρίσει το ντέρμπι στην Λιβαδειά και να πάρει το ντέρμπι (1-2) επιβεβαιώνοντας ότι δεν έχει αντίπαλο στην κούρσα για την άνοδο στην Super League 1.

Ο Πολέτο έκανε ό,τι ήθελε τον Ομάρ από τα αριστερά του Ιωνικού, συνέκλινε προς το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και με ωραίο σουτ άνοιξε το σκορ στο ντέρμπι κορυφής της Super League 2

Με υπέροχο πλασέ η «χρυσή» αλλαγή του Δημήτρη Σπανού, ο Ματσούκας έφερε το ματς στα ίσια μόλις ένα λεπτό και 20 δευτερόλεπτα αφού πέρασε στο παιχνίδι.

Η ομάδα του Δημήτρη Σπανού πέτυχε ολική ανατροπή στο 81′ o Mάναλης.

Λεβαδειακός: Μένκα, Μύγας, Λιάγκας, Παναγιώτου, Καραχάλιος, Μεχία, Κονέ (69′ Κωστή), Νίλι, Πολέτο, Μαρίνος (61′ Νίκας), Μπιανκόνι (82′ Μυτίδης)

Ιωνικός: Γκίνης, Κύργιας, Κοτσώνης, Φαζός (57′ Ματσούκας), Παπαγεωργίου, Αμπούντ-Ομάρ, Μουμίν, Γκοτσούλιας (57′ Νιάσε), Ρόλε (90′ Πογοσιάν), Πλατέλλας (90+1′ Κουϊρουκίδης), Κάστρο (76′ Μάναλης)

Οι Βοιωτοί έμειναν στο -8 από την κορυφή της βαθμολογίας, ενώ τους έπιασε στους 38 βαθμούς και η Ξάνθη, η οποία με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, επικράτησε 3-1 στην Ιεράπετρα του τοπικού ΟΦΙ.

Στη Ρόδο, ο Διαγόρας επέστρεψε στις νίκες, καθώς νίκησε 2-0 τον ΑΟ Τρίκαλα.