Ξύπνησε στα τελευταία λεπτά και σάρωσε 4-1 η Ρέιντζερς

Σε θρίαμβο μετέτρεψε η Ρέιντζερς το εκτός έδρας παιχνίδι με τη Χάμιλτον, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της σκοτσέζικης Premier League. Οι «διαμαρτυρόμενοι» επικράτησαν με το ευρύ 4-1, αλλά όχι τόσο εύκολα, όσο δείχνει το τελικό σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 40’ με τον Κεντ, αλλά παρά την υπεροχή και τις ευκαιρίες που δημιούργησαν, δεν κατάφεραν να «κλειδώσουν» το ματς. Οι γηπεδούχοι σε μια από τις λιγοστές ευκαιρίες τους, κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 80’ με τον Μπόιντ, βάζοντας δύσκολα στην ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ.

Τελικά, η λύση ήρθε από την «άσπρη βούλα» και μάλιστα εις διπλούν. Στο 84’ και στο 87’ ο διαιτητής σφύριξε την «εσχάτη των ποινών» και ο Ταβερνιέ, που ευστόχησε και τις δύο φορές, έκανε το 3-1, για να έρθει ο Μορέλος στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.