Η Κάραμπαγκ στα Play Off του Champions League

ΠΙΘΑΝΟΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ

Η μόνιμη πρωταθλήτρια Αζερμπαϊτζάν την τελευταία τετραετία, η Κάραμπαγκ, νίκησε 1-2 τη Σέριφ Τίρασπολ και προκρίθηκε στα Play Off των ομίλων του Champions League.

Ως αδύναμη, μάλιστα, δεν αποκλείεται να βρεθεί στο δρόμο του Ολυμπιακού, εάν οι πρωταθλητές Ελλάδας κάνουν το αυτονόητο και πετάξουν εκτός θεσμού την Παρτίζαν.

Οι Αζέροι άνοιξαν το σκορ με τον Εντλοβού στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ το 0-1 πέτυχε ένας πρώην παίκτης της ΑΕΚ, ο Μίτσελ, στο 86′. Οι Μολδαβοί κατάφεραν να πετύχουν το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις με πέναλτι του επίσης γνωστού από το πέρασμά του στην Ελλάδα Μπαντιμπανγκά (έπαιξε σε Εργοτέλη και Αστέρα Τρίπολης)