Καθοριστικό βήμα για την παραμονή η Κρίσταλ Πάλας

Σημαντικό βήμα για την παραμονή της στην Premier League πραγματοποίησε η Κρίσταλ Πάλας, επικρατώντας με σκορ 3-1 της ΚΠΡ, η οποία κινδυνεύει άμεσα με υποβιβασμό.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά από το ξεκίνημα του αγώνα και στο πρώτο ημίχρονο ουσιαστικά είχαν καθαρίσει με τους τρεις βαθμούς. Όντας ανώτεροι σε όλες τις γραμμές, πέτυχαν τρία γκολ στα πρώτα 45 λεπτά και στην επανάληψη αρκέστηκαν να διαφυλάξουν την άμυνά τους, παρότι δέχθηκαν γκολ από τους φιλοξενούμενους.

Το σκορ άνοιξε στο 21’ με τον Ζαχά. Το 2-0 έγινε στο 40’, από τον Μακάρθουρ και το 3-0 διαμόρφωσε στο 42 ο Γουόρντ. Το μοναδικό τέρμα της ΚΠΡ πέτυχε ο Φίλιπς, στο 83’.