ΠΑΟΚ και δεν είσαι καλά!

Ήττα με 4-3 από τη Μπόχουμ της Β’ Γερμανίας στο πρώτο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους

Αρνητικό πρόσωπο εμφάνισε ο ΠΑΟΚ στο πρώτο του φιλικό παιχνίδι εν’ όψει της νέας σεζόν. Δεν αναμενόταν, φυσικά, κάτι σπουδαίο, από μία ομάδα καινούριο κορμό, με παίκτες που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους και που σχεδόν δεν έκαναν διακοπές.

Ηττήθηκε με 4-3 από την Μπόχουμ της Β’ Γερμανίας με τον τερματοφύλακά του, τον Όλσεν, να κάνει ένα τρομερό λάθος που στιγμάτισε το φιλικό.

Για τον ΠΑΟΚ σκόραρε δύο φορές ο Περέιρα και μία ο Κίτσιου. Στο πρώτο μέρος το σκορ ήταν 3-3!

ΠΑΟΚ (α΄ ημίχρονο): Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Τζαβέλλας, Μαντούρο, Γκολάσα, Κίτσιου, Πέλκας, Μακ, Περέιρα, Λούκας.

ΠΑΟΚ (β΄ ημίχρονο): Γλύκος, Σκόνδρας, Πούγγουρας, Παπαγιαννόπουλος, Κάτσε, Τζιόλης, Σαββίδης, Μυστακίδης, Χαρίσης, Κοροβέσης, Σαλπιγγίδης.