O Πανιώνιος αποκλείστηκε 4-2 από την Κηφισιά στο κύπελλο ΕΠΣΑ

O Πανιώνιος αποκλείστηκε στη φάση των «32» του Κυπέλλου ΕΠΣΑ, καθώς γνώρισε την ήττα με 4-2 από την Κηφισιά.
Η ομάδα του Δημήτρη Κοροπούλη παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές, κατάφερε να προηγηθεί αλλά στην επανάληψη η ομάδα των Βορείων Προαστίων βρήκε τις λύσεις και πήρε τη νίκη και την πρόκριση.
Μόλις στο 1′ ο Δρίτσας με σουτ έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους κάνοντας το 0-1. Στο 24′ ο Ζαμάνης με κοντινό πλασέ έκανε το 0-2, με τον Ζέλο στο 29′ με μακρινό σουτ και και μετά από κακή εκτίμηση του γκολκίπερ να μειώνει σε 1-2, σκορ το οποίο έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν και ανέτρεψαν την κατάσταση μέσα σε 4 λεπτά Στο 62′ ο Διονέλης με φοβερό σουτ ισοφάρισε αρχικά σε 2-2, ενώ στο 65′ ο Παυλάκης έκανε το 3-2 με σουτ από πλάγια. Το τελικό 4-2 σημείωσε στο 70′ ο Ρεντζής.

Με σκόρερ τους Ζέλο, Πουλάκη και Διονέλλη, η Κηφισιά έφερε το ματς τούμπα και άφησε εκτός συνέχεις τον «ιστορικό».

Την πρόκριση στους 16 του κυπέλλου της ΕΠΣΑ προκρίθηκε η Ηλιούπολη, που νίκησε εκτός έδρας την Τερψιθέα με 3-1.

Μετά από ένα πρώτο μέρος χωρίς γκολ, ο Αγκόλι στο 49′ έκανε το 0-1. Στο 59′ ο Γιοματάρης Κ. ισοφάρισε σε 1-1, αλλά αμέσως στο 60′ ο Λεβέντης έκανε το 1-2. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 70′ ο Γεμιστός.

Σε ματς με απίστευτη εξέλιξη, ο Φωστήρας κατάφερε στην τελευταία φάση να πάρει τη νίκη με 4-3 εκτός έδρας επί του Ηρακλείου και να πάρει την πρόκριση στους 16 του κυπέλλου.

Στο 11′ ο Μπερνιδάκης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι έκανε το 0-1, και ο ίδιος παίχτης στο 38′ έκανε το 0-2. Στο 42′ ο Μπαλωμένος έκανε το 0-3, αλλά στο 45′ ο Κιρτζιαλίδης με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-3. Στο 52′ και πάλι ο Κιρτζιαλίδης μείωσε σε 2-3, ενώ στο 70′ ο Γκούγκας με3 πέναλτι ισοφάρισε σε 3-3. Και ενώ όλα έδειχναν παράταση, στο 90+4′ ο Ιωαννίδης εκτέλεσε φάουλ με τον Κανακόπουλο να κάνει λάθος και να γίνεται έτσι το τελικό 3-4.