Αν βρεις την Μπάγερν μπροστά σου, ελπίζεις μόνο στο… Θεό, 8-0 την Σάλκε! (video)

Μπάγερν από άλλον πλανήτη διέλυσε 8-0 την Σάλκε στην «Allianz Arena» για την 1η αγωνιστική στη μπουντεσλίγκα.

Οι βαυαροί, πρωταθλητές Ευρώπης, είχαν 20 τελικές φάσεις έναντι… τριών των αντιπάλων τους. Τον χορό των γκολ, άνοιξε μόλις στο 4ο λεπτό ο Γκνάμπρι, για να διπλασιάσει τα τέρματα των παικτών του Φλικ ο Γκορέτσκα στο 19’. Ο Λεβαντόφσκι με πέναλτι στο 31’ διαμόρφωσε το 3-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος Μπάγερν συνέχισε να «σφυροκοπά» και πέτυχε δύο ακόμα γκολ νωρίς-νωρίς, για το 5-0 και το χατ τρικ του Γκνάμπρι στο 47’ στο 59’. Ο Μίλερ έκανε στο 70’ το 6-0, δύο λεπτά αργότερα ο Σανέ σκόραρε ξανά για τους γηπεδούχους, για να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα ο Μουσιάλα στο 81’ Το 8-0 του νεαρού, τον έχρισε παράλληλα νεότερο σκόρερ στην ιστορία της Μπάγερν στην Μπουντεσλίγκα, σε ηλικία 17 χρονών και 205 ημερών!