Αποβλήθηκε ο Μάγκνουσον του Παναθηναϊκού στο ματς της Ισλανδίας με τη Λιθουανία

Στον τελικό του Κυπέλλου Βαλτικής πέρασε η Ισλανδία, αλλά θα αγωνιστεί χωρίς τον Χόρντουρ Μάγκνουσον!

Ο στόπερ του Παναθηναϊκού ήταν βασικός στο ματς της χώρας του απέναντι στη Λιθουανία και είχε για παρτενέρ του στο κέντρο της άμυνας τον Ίγνκασον του ΠΑΟΚ. Ωστόσο, αποβλήθηκε με δύο κίτρινες κάρτες. Η πρώτη ήρθε στο 81’ και τρία λεπτά αργότερα αντίκρισε ακόμη μία, με τον διαιτητή να του δείχνει την άγουσα για τα αποδυτήρια διότι ο Μάγκνουσον, που ήταν και αρχηγός, πέταξε την μπάλα σε έναν αντίπαλό του.

Στο πρώτο ημίχρονο και στο 25ο λεπτό είχε «κιτρινιστεί» και ο Ίνγκασον, ο οποίος αγωνίστηκε σε όλο το ματς και μάλιστα σκόραρε το πέμπτο πέναλτι της ομάδας του για να ισοφαρίσει σε 5-5.

Στον τελικό η Ισλανδία θα κοντραριστεί με τη Λετονία η οποία επικράτησε 5-3 της Εσθονίας στα πέναλτι μετά το 1-1 της κανονικής διάρκειας του αγώνα.