Φωνάζει για την διαιτησία ο Παναθηναϊκός

Φωνάζει για τη διαιτησία του Γερμανού Μπριχ στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό και συγκεκριμένα για τη φάση του 57ου λεπτού!

Θυμίζουμε, τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση μιας ώρας στο Φάληρο και με το σκορ στο 0-0, ο Μάγκνουσον έκανε  αλλαγή παιχνιδιού, ο Παλάσιος γύρισε, με τον Σπόραρ να τσιμπάει την μπάλα και να πέφτει μετά από επαφή με τον Ντόη. Ο Μπριχ, ωστόσο, έδειξε να συνεχιστεί το ματς, παρά τις φωνές των φιλοξενούμενων για πέναλτι, ενώ δεν τον κάλεσε καν το VAR να πάει να δει τη φάση!

Η ανακοίνωση του Παναθηναϊκού:

Για ακόμα μία φορά εφέτος μία εις βάρος μας διαιτητική απόφαση, ο μη καταλογισμός πέναλτι στην ανατροπή του Σπόραρ στο 57ο λεπτό, αλλάζει τα δεδομένα του αγώνα. Κατάντησε ρουτίνα πλέον η εις βάρος μας αδικία.