Η Μπράγκα τέλειωσε την Μπεσίκτας 2-1 στην Πόλη

Η Μπράγκα τέλειωσε την Μπεσίκτας, καθώς έφυγε με νίκη από την Κωνσταντινούπολη (1-2).

Κλειστό ήταν το παιχνίδι στo «Vodafone Park» μέχρι που ο Ρικάρντο Χόρτα άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 38ο λεπτό. Από εκεί και πέρα το παιχνίδι έγινε ροντέο με την Μπράγκα να είναι καλύτερη, όμως άστοχη στην τελική προσπάθεια. Μέσα στον χαμό η ομάδα του Αβτσί βρήκε απάντηση με κοντινή κεφαλιά του Ναγίρ στο 71’. Τρία λεπτά αργότερα παραλίγο να έρθουν τα πάνω κάτω όμως ο Λιάγιτς αστόχησε από την άσπρη βούλα! Η Μπράγκα συνέχισε να είναι η πιο επικίνδυνη ομάδα στο γήπεδο και στο φινάλε κατάφερε να βρει για δεύτερη φορά δίχτυα, με τον Γουίλσον Εντουάρντο (80’) να χαρίζει μεγάλη νίκη στην ομάδα του Σα Πίντο.

Τις φοβερές επιδόσεις της μακριά από την έδρα της στην Ευρώπη συνέχισε η Γουλβς! Η ομάδα του Εσπίριτο Σάντο, πέτυχε το 5ο σερί φετινό διπλό της, επικρατώντας και μάλιστα με ανατροπή στην έδρα της Σλόβαν (1-2). Η ομάδα του Κόζακ άνοιξε το σκορ στο 11’, όμως ο Σάις στο 58’ απάντησε για τους Άγγλους, οι οποίοι στα επόμενα πέντε λεπτά «γύρισαν» και το ματς με το πέναλτι του Χιμένες και κράτησαν τους τρεις βαθμούς μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.