Ήττα 4-1 του Άρη στη Ναζαρέτ απ’ την Μακάμπι Χάιφα

Πολλές δοκιμές απ’ τον Τόλη Τερζή στο φιλικό

Το δεύτερο φιλικό του με την Μακάμπι Χάιφα έδωσε ο Άρης, με τους «κιτρινόμαυρους» να γνωρίζουν την ήττα με 4-1. Δοκίμασε πρόσωπα και σχήματα ο Απόστολος Τερζής.

Οι Θεσσαλονικείς αντιμετώπισαν κεκλεισμένων των θυρών στο γήπεδο της Ναζαρέτ την πρωταθλήτρια Ισραήλ, σε ένα φιλικό παιχνίδι που «χωρίστηκε» σε τρία ημίχρονα των 30 λεπτών.

Ο Τόλης Τερζής έδωσε χρόνο σε αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές, ενώ η αρχική ενδεκάδα περιλάμβανε τους Εμπακατά, Τανούλη, Πίρσμαν, Ντουκουρέ, Ματαρίτα, Νταμπό, Πάβιτσιτς, Παναγίδη, Τσέρα και Χριστοδουλόπουλο.

Το μοναδικό γκολ του Άρη το σημείωσε ο Λουίς Πάλμα στο 85ο λεπτό του ματς και από την άλλη τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Καντίλ (6′), Σιμπλί (43′), Ζαρούρα (74′) και Τσιμπουτά (77′).