Ο 40χρονος Μπεν Φόστερ ανεβάζει τη Ρέξαμ

Έπιασε στο 97΄ το κρίσιμο πέναλτι στο ντέρμπι με τη Νοτς Κάουντι

Η ιστορική Ρέξαμ στο ντέρμπι ανόδου στη League 2 από τη National League της Αγγλίας νίκησε 3-2 τη Νοτς Κάουντι.
Το παιχνίδι μπορεί να βρήκε νικήτρια τη Ρέξαμ του γνωστού ηθοποιού Ράιαν Ρέινολντς, ωστόσο η εξέλιξή του ήταν εντυπωσιακή.
Πριν το παιχνίδι, οι δύο ομάδες ισοβαθμούσαν με 100 βαθμούς στην κορυφή. Ο Ρέινολντς για να ενισχύσει την προσπάθεια της ομάδας του για να κερδίσει την άνοδο, απέκτησε προ εβδομάδων τον Μπεν Φόστερ για την υπεράσπιση της εστίας. Στα 40 του χρόνια και έχοντας αποσυρθεί εδώ και έναν χρόνο, από τη στιγμή που η Γουότφορντ υποβιβάστηκε στην Championship, στο κομβικότερο ματς της χρονιάς, ο πολύπειρος τερματοφύλακας έβαλε το… χεράκι του.
Έπιασε το πέναλτι της Νοτς Κάουντι στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων, βγάζοντας την εκτέλεση του Σκοτ! Κράτησε το 3-2, την τεράστια νίκη της ομάδας του που βρίσκεται στο +3 και έχει ματς λιγότερο, ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές.