Ο ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε 2-0 τον Καραϊσκάκη υπό από έντονη βροχόπτωση

Προελαύνει ο ΠΑΣ Γιάννινα που επικράτησε του Καραϊσκάκη με 2-0 στους «Ζωσιμάδες», στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Super League 2. Ο ΠΑΣ παραμένει πρώτος με διαφορά τεσσάρων βαθμών από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης!

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την έντονη βροχόπτωση και τους ισχυρότατους ανέμους, που οδήγησαν μάλιστα και σε δεκάλεπτη διακοπή του, στο ξεκίνημα και δη στο 4ο λεπτό. Αυτό ωστόσο δεν εμπόδισε τον «Άγιαξ της Ηπείρου» να φτάσει σε δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα μέσα σε ένα λεπτό, «καθαρίζοντας» το τρίποντο από… νωρίς.

Ο Παντελάκης με κεφαλιά στο 23’, και ο Κρίζμαν στο αμέσως επόμενο λεπτό με σουτ, σημείωσαν τα γκολ.

Στα άλλα δύο σημερινά παιχνίδια, κυριάρχησαν τα φαβορί. Ο Λεβαδειακός επέστρεψε στις επιτυχίες μετά την ήττα στα Χανιά, νικώντας τον ουραγό Απόλλωνα Πόντου με 2-0, σκοράροντας από μια φορά σε κάθε ημίχρονο.

Η Δόξα Δράμας επικράτησε με το ίδιο σκορ στην Κέρκυρα, επί της τοπικής ομάδας, που είχε δοκάρι και την ευκαιρία να μειώσει στο 78’ σε κεφαλιά του Μίσκου, αλλά παρέμεινε στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας όπως και ο Απόλλωνας Πόντου -3.