Ρεαλιστής ο ΠΑΟΚ, έκανε το αυτονόητο με την Μποέμιαν

Με πρωταγωνιστή τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ ο ΠΑΟΚ κέρδισε 2-0 την Μποέμιαν και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Europa Confernce League.

Ο Στέφαν Σβαμπ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ (4΄  ) με τον Ντιέγκο Μπίσεσβαρ να βγάζει τη σέντρα και τον Αυστριακό με κεφαλιά να κάνει το 1-0.

Στο 28ο λεπτό, ο Ντιέγκο Μπίσεσβαρ βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση, με τον Ελ Καντουρί να του στρώνει εκπληκτικά τη μπάλα, κάνοντας το 2-0 που έστειλε τον ΠΑΟΚ στην επόμενη φάση.

Οι «ασπρόμαυροι» δεν επαναπαύθηκαν, με τον Ομάρ Ελ Καντουρί στο 34ο λεπτό να κάνει φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι και στη συνέχεια μέσα από τη γραμμή, ωστόσο ο διαιτητής Γιούλιαν Βάινμπεργκερ λανθασμένα δεν μέτρησε το γκολ…

Δείχνοντας εμφανώς τη διαφορά ποιότητας που τον χωρίζει από την Μποέμιανς, ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε στο τέλος του αγώνα την πρόκριση για τα play off του Conference League κάνοντας το αυτονόητο….

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο (85’ Τέιλορ), Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς (73΄Εσίτι), Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ (85’ Μουργκ), Ελ Καντουρί, Ολιβέιρα (73΄Σφιντέρσκι).

Μποέμιαν: Τάλμποτ, Λάιονς (86’ Φίλι), Κόρνγουολ, Φίνερτι, Μπρέσλιν, Μπάκλεϊ, Κόουτ, Ντεβόι (87’ Μάλον), Τίρνεϊ (78’ Λέβινγκστον), Μπαρτ, Κέλι.