Σοκ στο 92΄ για την Ξάνθη καθώς ισοφαρίστηκε 1-1 από τον Απόλλωνα Λάρισας

Σοκ στο 92΄ για την Ξάνθη στο AEL FC Arena, καθώς ο Γιούρμαν πέτυχε αυτογκόλ και ισοφάρισε σε 1-1 για τον Απόλλωνα Λάρισας.

Το γκολ του Μπριλάντε, στο 16′, είχε δώσει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι δικαίως διαμαρτύρονται για τη φάση, ένα λεπτό νωρίτερα, όταν ο Σιατραβάνης βγήκε στη πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα και σκόραρε σε τετ-α-τετ με τον Γλύκο, αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία. Από το ριπλέι φάνηκε ότι καλυπτόταν καθαρά, οπότε το γκολ έπρεπε να μετρήσει.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων μπήκε δυνατά και προσπάθησε για την ισοφάριση, δεν μπορούσε, ωστόσο, να δημιουργήσει κινδύνους για την εστία του Μπέντο. Τελικά, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπαλογιάννης εκτέλεσε φάουλ από δεξιά, ο Γιούρμαν πήγε να διώξει στην καρδιά της περιοχής, αλλά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και έγινε μοιραίος.