Βασίλης Κωνσταντίνου: «Αδιάβαστος με τον ΠΑΟΚ ο Παναθηναϊκός»

Ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής και πρώην παράγοντας του Παναθηναϊκού, Βασίλης Κωνσταντίνου, φιλοξενήθηκε  στον Metropolis 95,5 και μίλησε για την επικράτηση του ΠΑΟΚ επί των «πράσινων».

Ο ιστορικός γκολκίπερ των «πρασίνων» άφησε αιχμές για τον τρόπο διαχείρισης του αγώνα εκ μέρους του Ιβάν Γιοβάνοβιτς…

Αναλυτικά όσα είπε

«Η χθεσινή ήττα μας στεναχώρησε πολύ, γιατί ο ΠΑΟΚ δεν ήταν καλύτερος από τον Παναθηναϊκό, απλώς ο Παναθηναϊκός ήταν αδιάβαστος και ο ΠΑΟΚ ήταν διαβασμένος. Η διαφορά των προπονητών και των παικτών των δύο ομάδων έδωσαν τη νίκη στον ΠΑΟΚ.

Οι «πράσινοι» δεν έχουν τόσο καλούς παίκτες όσο ο «Δικέφαλος του Βορρά». Μπορεί στο πρώτο δεκάλεπτο να πίεσε ο Παναθηναϊκός, αλλά οι μεγάλες ομάδες δεν κερδίζουν ένα παιχνίδι απέναντι σε μια άλλη μεγάλη ομάδα με μόνο δέκα λεπτά πίεσης. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ ανέλαβε πρωτοβουλίες.

Μπορεί ο Παναθηναϊκός να υποτίμησε τον ΠΑΟΚ, λόγω του αγώνα που έδωσε μεσοβδόμαδα με την Κοπεγχάγη. Μπορεί ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς να είναι ο νέος προπονητής του Παναθηναϊκού και να θέλει να παίξει καλό ποδόσφαιρο και να ευχαριστεί τον κόσμο. Η ήττα αυτή όμως ήταν πολύ μεγάλη και βαριά για τον κόσμο του Παναθηναϊκού, γιατί μετά από 3-4 χρόνια γέμισε τη «Λεωφόρο».

Όσο γι’ αυτόν που ξεχώρισε  από τον ΠΑΟΚ, ο κ.Κωνσταντίνου είπε: «Τον Τσούμπα Άκπομ».