Ήττα με 1-0 του ΑΠΟΕΛ από την Αστάνα

Δυσκόλεψε η είσοδος των "Ελλήνων" στους ομίλους του Champions League

Παρά την καλή του απόδοση στα 30 πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, διάστημα κατά το οποίο πίεσε για την ισοφάριση, ο ΑΠΟΕΛ δεν κατάφερε να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα στο Καζακστάν κόντρα στην Αστάνα και ηττήθηκε με σκορ 1-0.

Για να προκριθεί στους ομίλους του Champions League πρέπει σε μία εβδομάδα στη ρεβάνς της Λευκωσίας να ανατρέψει το αποτέλεσμα που προήλθε από το γκολ Τσολτσίεβ στο 14’. Ο Όμιλος, που η αλήθεια είναι ότι δεν θύμισε την εντυπωσιακή ομάδα της τελευταίας πενταετίας στην Ευρώπη, γλίτωσε από δεύτερο γκολ στα τελευταία λεπτά, χάρη σε τρεις εξαιρετικές επεμβάσεις του Βάτερμαν. Το αποτέλεσμα, ωστόσο, επιτρέπει στην κυπριακή ομάδα να ελπίζει στην ανατροπή.