Έργο Καλτσά το «διπλό» στην Κρήτη!

Ο Παναθηναϊκός δυσκολεύτηκε στα Χανιά κόντρα στον Πλατανιά, παρά το ότι δύο φορές πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων. Στο τέλος κινδύνευσε με ισοφάριση και τελικά νίκησε με το αγχωτικό 2-3 την ομάδα της Κρήτης και έμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Πολυτιμότερος παίκτης των «πρασίνων» ο Καλτσάς, επειδή πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ που μάλλον έκριναν και την αναμέτρηση, στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και στο 53’.

Στο 63’ ο Γουνδουλάκης μείωσε σε 1-2 (σουτ που κόντραρε στο Μέστο), αλλά στο 68’ ο Κλωναρίδης μετά από ασίστ του Μπουμάλ έκανε το 1-3. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μενδρινός εκτέλεσε κόρνερ και ο Ράμος με κεφαλιά έκανε το 2-3, αλλά το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος!

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Σωτηρίου, Κουλιμπαλί, Σελίν, Δημήτρης, Μπανανά, Γκνιάτιτς, Μενδρινός (81’ Ανγκούλο), Μουνάφο (57’ Μιλούνοβιτς), Αποστολόπουλος (63’ Ντίνας), Γουνδουλάκης, Ράμος.

ΠΑΟ: Στιλ, Μέστο, Ταυλαρίδης, Τελάντερ (51’ Λουντ), Πράνιτς, Εσιέν, Αμπέντ, Ζέκα, Καλτσάς (67’ Μπουμάλ-83’ Εβαντζελίστα), Κλωναρίδης, Πέτριτς.