Απίστευτο 13-0 της Τσβόλε επί της Ντεν Μπος με Ελληνική σφραγίδα

Απίστευτο σκορ με ελληνική σφραγίδα στην αναμέτρηση της Τσβόλε με την Ντεν Μπος, με τους γηπεδούχους να διασύρουν 13-0 τους αντιπάλους τους!

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Απόστολος Βέλλιος, ο οποίος πέτυχε το ταχύτερο χατ-τρικ στην ιστορία της δεύτερης κατηγορίας της Ολλανδίας από την έναρξη ενός αγώνα, αφού βρήκε τρία γκολ σε 11 λεπτά και συγκεκριμένα σε 11 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα!

Μάλιστα, ολοκλήρωσε τη μοναδική του παράσταση σκοράροντας στο 27’ για να πετύχει καρέ! Ο Μεντουνιανίν (14’), ο Τάχα (20’), ο Βαν ντεν Μπελτ (31’, 89′), ο Μπέλεν (59’), ο Βαν Ντεν Μπεργκ (90’+1′) και ο Τι με χατ-τρικ (47’, 62’, 74’) πέτυχαν τα άλλα γκολ, που διαμόρφωσαν το αδιανόητο 13-0 της Τσβόλε κόντρα στην Ντεν Μπος.