Διακοπή στο ντέρμπι Ηρακλή-ΠΑΟΚ στη Μίκρα

Οριστική διακοπή στον αγώνα του Ηρακλή με τον ΠΑΟΚ στη Μίκρα. Συγκεκριμένα πριν ξεκινήσει το τέταρτο σετ με τον «δικέφαλο του βορρά» να προηγείται με 2-1, έφυγε κουτάκι μπύρας από την κερκίδα των οπαδών του Ηρακλή, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να ζητήσουν εκκένωση γηπέδου προκειμένου να συνεχιστεί το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης ανάμεσα στον Ημίθεο και τον ΠΑΟΚ.

Ο κόσμος του «γηραιού» δεν έφευγε, πέρασαν τα 40 λεπτά διορία που υπήρχαν και έτσι έκλεισε το φύλλο αγώνα και πλέον τον λόγο για την τύχη του θα το έχει η αθλητική δικαιοσύνη.

Στη διάρκεια του τρίτου σετ είχαμε ένα απρόοπτο. Ενώ το σκορ ήταν στο 25-25, ο Γιάννης Τακουρίδης τραυματίστηκε χαμηλά στο πόδι (ίσως και στον αχίλλειο) και μεταφέρθηκε εκτός υποβασταζόμενος από τους ανθρώπους του Δικεφάλου, με τους φίλους του Ηρακλή να τον βρίζουν εν χορώ.