Διακόπηκε προσωρινά το Δάφνη-Ολυμπιακός Β’, λόγω καπνογόνων!

Χρειάστηκαν περίπου 40 λεπτά για να συνεχιστεί ο αγώνας, για τη 15η αγωνιστική της Α2

Περίπου 40λεπτη διακοπή υπήρξε στην αναμέτρηση της Δάφνης Δαφνίου με τον Ολυμπιακό Β’, για τη 15η αγωνιστική της Α2, λόγω καπνογόνων που άναψαν οι «ερυθρόλευκοι» οπαδοί.

Στο κλειστό γυμναστήριο του Χαϊδαρίου έμενε περίπου 1 λεπτό (με σκορ 43-49) για να ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Όταν οι οπαδοί των φιλοξενουμένων «έβαλαν φωτιά» στο παιχνίδι. Από τα καπνογόνα το γήπεδο γέμισε καπνούς και η ατμόσφαιρα έγινε αποπνικτική.

Με συνέπεια οι διαιτητές ν’ αναγκαστούν να διακόψουν, μέχρι να φύγουν οι καπνοί και να μπορούν όσοι βρίσκονται μέσα ν’ αναπνεύσουν. Η αναμέτρηση συνεχίστηκε μεν αλλά ο Ολυμπιακός (λογικά) δε θ’ αποφύγει την τιμωρία.