Δυσαρέσκεια για Ρανιέρι και ΕΠΟ

Έντονη ήταν η δυσφορία της ΠΑΕ ΠΑΟΚ μετά το τέλος του αγώνα της Εθνικής με τη Ρουμανία.

Η διαχείριση του αγώνα από τον Κλαούντιο Ρανιέρι και η μη χρησιμοποίηση του Στέφανου Αθανασιάδη προκάλεσαν τη δυσαρέσκεια στον «Δικέφαλο του Βορρά», καθώς θεωρούν πως έγινε εσκεμμένα. Θεωρούν ότι το γεγονός ότι ο Κλάους δεν έπαιξε, αν και θα μπορούσε, βάσει της εξέλιξης του αγώνα, ήταν ένα μήνυμα που μπορεί να πέρασαν σύμβουλοι του Ρανιέρι προς τον παίκτη ενόψει των διαπραγματεύσεων που θα ξεκινήσουν από αύριο με την ΠΑΕ ΠΑΟΚ.

Επίσημα η ΠΑΕ δεν παρέλειψε να αφήσει τις αιχμές της σε κείμενο που δημοσιεύτηκε στην επίσημη σελίδα της ομάδας στο facebook, που έκανε τον έλεγχο των διεθνών,

Αναλυτικά:

«Αγώνες εθνικών ομάδων περιείχε το μενού σήμερα και αρκετοί ποδοσφαιριστές του ΠΑΟΚ εκπροσώπησαν τις χώρες τους. Αναλυτικά:

Ο Ραζβάν Ρατς ήταν βασικός και από τους καλύτερους της Εθνικής Ρουμανίας στη μεγάλη νίκη επί της δικής μας Εθνικής στο “Καραϊσκάκης”.

Ο ομοσπονδιακός προπονητής μας επέλεξε μόνο τον Σαλπιγγίδη -βασικός και με το περιβραχιόνιο- και άφησε τους Γλύκο, Τζαβέλλα και Αθανασιάδη στον πάγκο. Ο Κλαούντιο Ρανιέρι αγνόησε τον Αθανασιάδη ακόμη κι όταν θέλησε να τονώσει την επίθεσή του στο δεύτερο ημίχρονο…

Η Αλβανία πέτυχε τη νίκη της ημέρας εκτός έδρας επί της Πορτογαλίας με 0-1 και ο Εργκούς Κάτσε μπήκε στο ματς στο 66ο λεπτό, βοηθώντας την ομάδα του να αντέξει στην πίεση των γηπεδούχων στα τελευταία λεπτά.

Υπενθυμίζουμε ότι ο Ρόμπερτ Μακ είναι στην αποστολή της Σλοβακίας που αγωνίζεται στις 21:45 της Δευτέρας εναντίον της Ουκρανίας εκτός έδρας.

Δεληγιαννίδης, Κουλούρης, Βασαΐτης, Τσολακίδης και Πόζογλου ήταν βασικοί στη νίκη της Εθνικής Νέων με 2-0 επί της Φινλανδίας».