Δυο γκολ ο Γιακουμάκης αλλά ο Κούτσιας ισοφάρισε στο 3-3 των Σικάγο Φάιρ με την Ατλάντα Γιουνάιτεντ

Γιώργος Γιακουμάκης και Γιώργος Κούτσιας, ήταν οι απόλυτοι πρωταγωνιστές στην αναμέτρηση των Σικάγο Φάιρ με την Ατλάντα Γιουνάιτεντ με τον πρώτο να σκοράρει δις και τον δεύτερο να ισοφαρίζει σε 3-3!

Oι δύο Έλληνες άσοι μπορεί να μην ξεκίνησαν βασικοί, ωστόσο ήταν εκείνοι που έκριναν την έκβαση του αγώνα!

Συγκεκριμένα ο Γιακουμάκης πέρασε ως αλλαγή για την ομάδα του στο 46′ και με δύο τέρματα σε δέκα λεπτά κατάφερε να κάνει το σκορ 3-2 για την ομάδα της Ατλάντα, φτάνοντας έτσι τα οκτώ γκολ στο πρωτάθλημα.

Ωστόσο, δεν υπολόγισε χωρίς τον νεαρό πρώην επιθετικό του Βόλου και του ΠΑΟΚ ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στο 80ο λεπτό και 10 λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τη νέα του ομάδα γράφοντας το τελικό 3-3 και πανηγυρίζοντας το έξαλλα!