Ντεμπούτο στο MLS με γκολ για τον Μέσι

Μπήκε αλλαγή κι έκανε το 0-2 της Ίντερ Μαϊάμι με την Ρεντ Μπουλ στη Νέα Υόρκη

Το ντεμπούτο του στο MLS πραγματοποίησε ο Λιονέλ Μέσι, ο οποίος αγωνίστηκε στην αναμέτρηση της Ίντερ Μαϊάμι με την Ρεντ Μπουλ στη Νέα Υόρκη.

Το παιχνίδι στην «Red Bull Arena», όπως είναι αναμενόμενο, ήταν sold-out και ο Αργεντινός σταρ έπαιξε για 30 λεπτά, όμως πρόλαβε να «σφραγίσει» τη νίκη της ομάδας του με το γκολ που πέτυχε λίγο πριν από την ολοκλήρωση του 90λεπτου.

Ο Μέσι μπήκε αλλαγή, μετά τη εμφάνιση που πραγματοποίησε στα ημιτελικά του Open Cup την Τετάρτη.

Η φάση του αγώνα ήταν στο 89’ όταν ο διεθνής Αργεντινός έκανε μία εξαιρετική κίνηση έξω από την περιοχή, πάσαρε στον Μπενχαμίν Κρεμάτσι και εκείνος του επέστρεψε την μπάλα για να διαμορφώσει το τελικό 2-0.