Η ευαισθησία του Κυριακόπουλου…

Βγάζει ήθος αλλά και ευαισθησία ο Γιώργος Κυριακόπουλος. Στο χτεσινό ματς με τον ΠΑΟΚ ο 23χρονος μπακ χαφ του Αστέρα Τρίπολης ζήτησε συγνώμη από τους φίλους της γηπεδούχου ομάδας επειδή σούταρε την μπάλα εκνευρισμένος προς την πλευρά τους προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και δεν ήταν η πρώτη φορά που λειτουργεί με τέτοιο πνεύμα.

Ο Κυριακόπουλος είχε απολογηθεί και στον κόσμο του Πανιώνιου στα τέλη Ιανουαρίου, στην ήττα με 1-0 στη Νέα Σμύρνη. Ο λόγος ήταν ότι είχε γίνει παρεξήγηση με ball boy επειδή νόμιζε ότι δεν του έδινε την μπάλα για να καθυστερήσει. Έτσι, ζήτησε συγγνώμη και από τον κόσμο και από το παιδάκι (το οποίο πήρε και αγκαλιά στο τέλος) και κέρδισε το χειροκρότημα από τους οργανωμένους φίλους του Πανιωνίου.

Επίσης, δεν δίστασε να κάνει την αυτοκριτική του κι όταν υπέπεσε σε πέναλτι στον Χατζηγιοβάνη και η ομάδα του δέχτηκε αργότερα την ισοφάριση σε 1-1 στο εντός έδρας ματς με τον Παναθηναϊκό γράφοντας στα social media. «Ένα τεράστιο συγνώμη από τους οπαδούς και την ομάδα για την άτυχη στιγμή σίγουρα αξίζαμε τους 3 βαθμούς αλλά δυστυχώς δεν τα καταφέραμε! Συνεχίζουμε όλοι μαζί!».