Η παρέα του Τσιλούλη και οι ζημιές στη Λεωφόρο

Sports Παρασκήνια

Ο Παναθηναϊκός με τη νίκη του στο «Κλεάνθης Βικελίδης» 2-0 επί του Άρη, παρέμεινε ζωντανός στη μάχη του τίτλου. Μπροστά του έχει το θεωρητικά πιο εύκολο παιχνίδι των play offs, με αντίπαλο τη Λαμία και μάλιστα στη Λεωφόρο. Εκεί που όμως στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος πέταξε βαθμούς στο 2-2 με την ομάδα της Φθιώτιδας στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Super League.

Η Λαμία που πέτυχε δύο γκολ, ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο για 60 λεπτά εξαιτίας αποβολής του Μαρτίνες! Μάλιστα στα τελευταία 12 λεπτά έπαιξε με 9 λόγω τραυματισμού του Σίντκλεϊ και ενώ είχαν κλείσει οι αλλαγές. Ήταν η πρώτη φορά στο πρωτάθλημα που πέτυχε δύο γκολ απέναντι στον ΠΑΟ. Τότε βέβαια είχε και Καρλίτος που πέτυχε εκπληκτικό γκολ. Το δεύτερο ο Τσιλούλης, ποδοσφαιριστής της ΑΕΚ, που είχε και τεράστια ευκαιρία να κάνει το 2-3. Η καλύτερη επαρχιακή ομάδα, θα πάει με αέρα και χωρίς άγχος στο «Απόστολος Νικολαϊδης». Εκεί που η παρέα του Τσιλούλη, μπορεί να κάνει τη ζημιά.