Ισοπαλία 2-2 με Χανιά ο Πανιώνιος

Πανιώνιος και Χανιά ήρθαν ισόπαλοι 2-2, σε φιλικό ματς που έγινε σήμερα στη Νέα Σμύρνη και αποτέλεσε το ανεπίσημο ντεμπούτο του Νίκι Παπαβασιλείου στον πάγκο των γηπεδούχων.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν στο 48’ με πέναλτι που κέρδισε ο Οικονομίδης και εκτέλεσε εύστοχα ο Αραμπούλι, για να απαντήσουν οι Κρητικοί με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου στο 63ο λεπτό.

Ο Οικονομίδης είδε το σουτ του να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του στο 76’, ενώ τα Χανιά προηγήθηκαν οκτώ λεπτά μετά, ξανά με γκολ του Τριανταφυλλάκου! Για να έρθει ο Τσιλούλης και με ωραίο τελείωμα, από την ασίστ του Αλί στο 88’, να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα…

Στα δυσάρεστα για τον Παπαβασιλείου, που έκανε σήμερα το ανεπίσημο ντεμπούτο του στον πάγκο των Νεοσμυρνιωτών, ήταν ο τραυματισμός του Άρσε, που αποχώρησε με ενοχλήσει στο δεξί του πόδι.

Πανιώνιος: Κότνικ (46’ Μαλέρμπ), Σαραμαντάς (46’ Λυμπεράκης), Κόρμπος, Μαξίμοβιτς (60′ Μπαξεβάνος), Αραμπούλι (68’ Σέλκος), Καμαρά (60’ Γρίβας), Σταυρόπουλος, Ρέντζας (46’ Σιντι Αλί), Άρσε (31’ λ.τρ. Οικονομίδης), Τσιλούλης (89’ Κιάκος), Παπαγεωργίου.

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Ουνγιαλίδης, Σωτηράκος, Γρομητσάρης, Πάνος, Λεοζίνιο, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Αρναρέλλης, Τζιώρας, Σελινιωτάκης, Καραγεώργης, Μαρτίνες. Αγωνίστηκαν και οι: Κουσκουνας, Δημητριάδης, Τριανταφυλλάκος, Βρετός και Παπαχρήστος.