«Ξέσπασε» στον Πανθρακικό ο Ολυμπιακός

Τόσο άνετα όσο δείχνει το τελικό 5-1 επικράτησε ο Ολυμπιακός του Πανθρακικού για τη 10η αγωνιστική της Super League και ευχαρίστησε τους φιλάθλους του που βρέθηκαν στο «Γ. Καραϊσκάκης» το μεσημέρι της Κυριακής.

Οι «ερυθρόλευκοι» έψαχναν μία πειστική εμφάνιση στο πρωτάθλημα και τελικά τη βρήκαν απέναντι στην ομάδα της Κομοτηνής. Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν χάρη σε πέναλτι του Τσόρι Ντομίνγκεζ, ενώ έκαναν δύο τα τέρματά τους πριν το ημίχρονο, με αυτογκόλ του Παπαγεωργίου.

Παρά το προβάδισμα δύο τερμάτων που είχε, ο Ολυμπιακός μπήκε… φουριόζος και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Αυλωνίτης έγραψε το 3-0, για να έρθει ο Κάσες και να μειώσει προσωρινά για τους φιλοξενούμενους. Οι Διαμαντάκος και Μήτρογλου διαμόρφωσαν το τελικό 5-1.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Αυλωνίτης, Μποτία, Γιαννούλης, Μιλιβόγεβιτς, Μπουχαλάκης, Ντοσεβί (75′ Μήτρογλου), Αφελάι (56′ Φουστέρ), Ντομίνγκες (69′ Ντουρμάζ), Διαμαντάκος.

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Μπαχαρίδης): Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Τζάνης, Κάσες, Σερφά (46′ Τσουμάνης), Μπαϊκαρά, Χρήστου, Καθάριος (60′ Μεχία), Αράμπα (80′ Λίτσκας), Λαδάκης, Ποτουρίδης.