Με 30άρα του Γιάννη οι Μπακς 141-117 τους Πέλικανς

Τ’ αποτελέσματα του ΝΒΑ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο οδήγησε τους Μπακς σε άνετη επικράτηση 141-117 στον αγώνα με τους Πέλικανς.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ βγήκε μπροστά, σκοράροντας 30 πόντους (7/11 βολές, 10/15 δίποντα, 1/1 τρίποντο), 12 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 λάθος σε 29 λεπτά, ενώ σημαντικό ήταν το γεγονός πως άλλοι τρεις παίκτες είχαν πάνω από 20 πόντους για το Μιλγουόκι.

Πέρα από τον «Greek Freak», o Μπόμπι Πόρτις τελείωσε τον αγώνα με 20 πόντους (7 ριμπάουντ, 2 ασίστ σε 22 λεπτά), ο Ντέιμιαν Λίλαρντ ήταν αποτελεσματικός με 26 πόντους (7/14 σουτ, 9/10 βολές) και ο Μπρουκ Λόπεζ με 6 τρίποντα έβαλε 24 πόντους.

Για τους φιλοξενούμενους ξεχώρισε ο Μπράντον Ίνγκραμ με 26 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 36-32, 75-63, 112-87, 141-117