Με κρεσέντο Γιάννη οι Μπακς “καθάρισαν” τους Γουόριορς με 107-98(video)

Οι Μπακς παρότι ήταν το φαβορί απέναντι στους Γουόριορς, δυσκολέυτηκαν αρκετά, αφού προκειμένου να πάρουν τη νίκη me 107-98, χρειάστηκε ένα κρεσέντο του Γιάννη στην τελευταία περίοδο.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αντετοκούμπο ήταν ασταμάτητος, πέτυχε 15 πόντους και βοήθησε τα “ελάφια” να διατηρήσουν το προβάδισμα των 9 πόντων, που είχαν στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Συνολικά ο Έλληνας φόργουορντ έκανε “γεμάτη” εμφάνιση, σημείωσε ένα ακόμα double-double και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 30 πόντους(10/21 σουτ – 1/7 τρίποντα), 13 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Άξιος συμπαραστάτης του, ήταν ο Κρις Μίντλετον με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Από την πλευρά των γηπεδούχων ξεχώρισε ο Άλεκ Μπερκς με 19 πόντους και βοήθησαν σημαντικά οι Γκλεν Ρόμπινσον και Ντάμιον Λι με 15 πόντους έκαστος.