Με τέσσερα γκολ του Λεβαντόφσκι η Μπάγερν 6-0 τον Ερυθρό Αστέρα

Είχε πάρει την πρόκρισή, πλέον εξασφάλισε και την πρωτιά. Η Μπάγερν Μονάχου φιλοδώρησε με έξι τέρματα τον Ερυθρό Αστέρα στο Βελιγράδι (6-0).

Πρόσωπο του αγώνα ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ο οποίος πέτυχε τα τέσσερα από τα πέντε γκολ του της ομάδας του σε ένα διάστημα 16 λεπτών, φτάνοντας σε ένα μεγάλο ρεκόρ, το πιο γρήγορο καρέ στην ιστορία.

Η Μπάγερν άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Γκορέτσκα αλλά τα πάντα τελείωσαν στο δεύτερο 45λεπτο. Εκεί ο Λεβαντόφσκι από το 53ο λεπτό μέχρι και το 68ο, πέτυχε τέσσερα γκολ (53’, 60’, 64’, 68’) και καθάρισε τα πάντα για την ομάδα του.Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο Τολισό στο 90ο λεπτό.