Με υπογραφή… Γκαρσία, ο Άρης 2-0 τον Αστέρα Τρίπολης

Με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά ο Άρης κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση του Αστέρα Τρίπολης με 2-0 και να επιστρέψει στις επιτυχίες το βράδυ της Κυριακής (30/9) στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Μορφή του αγώνα ήταν ο Ματέο Γκαρσία, που όσο μπόι του λείπει, αλλά τόσα κιλά… μπάλα ξέρει. Ο Αργεντίνος στράικερ κέρδισε στο 87’ το πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Γιουνές στο αμέσως επόμενο λεπτό (88’), ενώ στις καθυστερήσεις ο Γκαρσία σιγούρεψε το τρίποντο για τους γηπεδούχους, διαμορφώνοντας το τελικό 2-0.

Οι Αρκάδες αποδείχθηκαν… σκληρό καρύδι για τους Θεσσαλονικείς, καθώς είχαν 2-3 πολύ καλές στιγμές για να σκοράρουν, αλλά ήταν άστοχοι και το πλήρωσαν.

ΑΡΗΣ (Πάκο Ερέρα): Κουέστα, Δεληζήσης, Μπάσα, Ντιγκινί (72΄ Μαρτίνες), Κολάσο (46΄ Ναζλίδης), Ματέο Γκαρσία, Γιουνές, Ματίγια (82΄ Σιώπης), Τζανακάκης, Μενέντες, Βέλεθ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Παπαδόπουλος, Βλάχος (89΄ Δουβίκας), Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Ορτέγκα, Κυριακόπουλος (60΄ Φερνάντεζ), Τόνσο (71΄ Κώτσιρας), Τσιλιανίδης, Μανιάς.