Μέσι: Είναι ικανός να κάνει τους Αμερικάνους να ξεχάσουν το American football. Την πλήρωσε ο Γιώργος Γιακουμάκης 4-0 (vid)

Δυο γκολ σε είκοσι λεπτά ο Αργεντινός και μία ασίστ, μαγεύει τα πλήθη

Ο Λιονέλ Μέσι μετά το εντυπωσιακό του ντεμπούτο με τη φανέλα της Ίντερ Μαϊάμι, συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στο πρώτο του ματς ως βασικός.  Κι όπως πάει είναι σίγουρο ότι θα στρέψει τους Αμερικανούς στο ποδόσφαιρο από το American football που είναι το εθνικό τους σπορ.

Με τον καλύτερο τρόπο έχει ξεκινήσει η θητεία του Λιονέλ Μέσι στην Ίντερ Μαϊάμι των ΗΠΑ.

Ο Αργεντινός σούπερ σταρ, μετά το τρομερό του ντεμπούτο, έπαιξε και το πρώτο του παιχνίδι ως βασικός στη νέα του ομάδα και η συνέχεια ήταν ακόμη καλύτερη, καθώς σκόραρε 2 γκολ και μοίρασε μία ασίστ, στη νίκη της Ίντερ με 4-0 απέναντι στην Ατλάντα Γιουνάιτεντ του Γιώργου Γιακουμάκη.

Μόλις στο 9ο λεπτό και μετά από υπέροχη μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Μπουσκέτς, ο Μέσι βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα και αφού πρώτα σημάδεψε το δοκάρι, πήρε το ριμπάουντ κι έκανε το 1-0.

Στο 22′, ο «Pulga» εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Τέιλορ από τα αριστερά και με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.

Στο 53ο λεπτό, ο Μέσι ανταπέδωσε μοιράζοντας την ασίστ για το 2ο γκολ του Τέιλορ και το 4-0.